چگونه حنا را به موهایمان بزنیم ؟

استفاده از حنا مثل رنگ مو نیست. حنا هر چقدر بیشتر روی موهایتان بماند، رنگ مسی ان بیشتر میشود .حنا نسبت به رنگ مو آسیب کمتری به مو وارد می کند  و نسبت به ان هم دیرتر رنگ میگیرد درست است که زمان زیادی صرف رنگ شدن مو با حنا می شود ولی در این مدت خیالتان آسوده خاطر هست که نه تنها آسیبی برای مو ندارد بلکه حنا باعث استحکام ریشه مو ،رشد و تقویت مو ، جلوگیری از ریزش مو می شود .

مراحل آماده سازی جهت گذاشتن حنا روی سر :

 

گذاشتن حنا روی مو

به مقدار مورد نیاز پودر حنای با کیفیتی که خریده اید را درون ظرفی ترجیحاً شیشه ای ریخته و تقریبا دو برابر آن آب جوش بریزید خمیر را بهم بزنید غلظت خمیر بدست آمده باید همانند ماست باشد خمیر را به مدت 30 الی 45 دقیقه بگذارید بماند جهت متمایل شدن رنگ حنا به سمت مسی میتوانید درب ظرف خمیر را در مدت ذکر شده ببندید .
نکته : اگر موهایتان چرب است موهایتان را با شامپو بشورید و اگر هم تمیز است موهایتان را کمی خیس کنید سپس مراحل بعدی را انجام دهید .

و اما نحوه صحیح گذاشتن حنا روی سر :

سرتان را مانند یک کره فرض کنید. کاری کنید که در پایان کار، موهایتان بالای سرتان باشند. به این ترتیب به گیره ای برای نگه داشتن آنها در سر جایشان نیاز نخواهید داشت.
برای جلوگیری از رنگ شدن صورت و پیشانی به قسمت هایی از صورت تان که به خط رشد موهایتان نزدیک است وازلین بزنید مراقب باشید ریشه مو چرب نشود .
  • اگر نمیخواهید دستتان حنایی رنگ شود دستکش بپوشید  و حنا زدن را شروع کنید. از بالای موهایتان شروع کنید و هر دفعه دسته ی کوچکی از موهایتان را انتخاب کنید.

حنای مرغوب ابریشم

  • حنا را فقط به ریشه و پوست نزدیک به آن دسته از موهایتان بزنید. مقدار حنای زیادی بردارید و یک لایه ی ضخیم بزنید.

حنای ابریشم

  • حنای بیشتری به طول موهایتان بزنید.

رنگ موی گیاهی حنا

  • حتماً از ریشه ی موهایتان شروع کنید و به تدریج به سمت پایین پیش بروید.

رنگ کردن مو با حنا

  • سعی کنید دسته ی بعدی که انتخاب می کنید نزدیک به دسته ی قبلی باشد.

حنا کردن موی سفید

  • موهایتان بدون کلیپس هم سر جایشان می ایستند. علت این است که شما همه ی آنها را بالای سرتان جمع کرده اید و هر بخشی در یک جهت رها کرده اید. به همین روند ادامه دهید تا تمام موهایتان را حنا بزنید.

حنا کردن مو

  • سپس یک کلاه مخصوص رنگ روی سرتان بکشید تا از بیرون ریختن حنا جلوگیری کنید . بگذارید حنا 2 الی 4 ساعت یا بیشتر روی موهایتان بماند تا رنگش بیشتر اثر کند. اگر دوست داشتید می توانید بگذارید تمام طول شب روی موهایتان بماند. اما باید حتماً سرتان را با چیزی ببندید تا حنا از سرتان پایین نریزد .

گذاشتن اصولی حنا روی سر

و در آخر نحوه شستن موها :

در ابتدا برای اینکه دستانتان رنگ نشود دستکش به دست کنید سپس سرتان را زیر شیر آب بگیرید و سپس شروع به شستن موها کنید مو هایتان را بین دو دست بگیرید و آرام آرام خمیر را از سرتان خارج کنید تا موهایتان کاملاً تمیز شوند. (این کار ممکن است کمی سخت باشد) در نهایت پس از خاارج نمودن کلیه مواد حنا از سرتان شامپو به موهایتان بزنید و موهایتان را بشویید. 

گذاشتن حنا روی سر